branch 305614 643

 

              

 • Nově zrekonstruovaná roubená chata
 • Krásné prostředí Krkonoš - Malá Úpa
 • Stylově vybavené ubytování vč. WIFI
 • Vaši mazlíčci jsou vítániTipy na výlet a zajímavosti v okolí

 

Sjezdovky a skibus zdarma

Většina hostů v zimní sezóně nejspíše využije svůj pobyt k lyžování. Malá Úpa se pyšní úžasným lyžařským střediskem SKIMU, který má velmi rodinné podmínky a kde si nejen užijete parádní lyžovačku, ale také uvolněnou atmosféru. Nejblíže chalupě je sjezdovka „Pomezky“ s délkou 1000 m, vzdálenější potom sjezdovka „U Kostela“ s délkou 1200 m. Sjezdovky jsou dle obtížnosti označené jako červené, ve spodní části potom modré. U obou sjezdovek jsou i menší vleky pro děti, méně zdatné lyžaře a lyžařské školky. Mezi oběma sjezdovkami projíždí v cca 10 minutových intervalech skibus, který je pro lyžaře zdarma. Přímo na sjezdovkách jsou i restaurace, kde se můžete ohřát a občerstvit. V roce 2019 bude zprovozněna i nová sjezdovka s vlekem, která bude   končit přímo pod naší chatou. Pro více informací prosím navštivte stránky ski areálu SKIMU.

 

Pivovar pro znalce piva

V roce 2015 byl v centru obce otevřen úplně nový Pivovar Trautenberk. Ve vzorkové prodejně si můžete zakoupit několik druhů velice chutného piva s různým obsahem alkoholu a další suvenýry. Prodejna je otevřena každý všední den od 12:00 do 16:30 a o víkendech dokonce od 10:00. Degustační exkurze do sklepení starém sto tři roků a umístěném pět metrů pod zemí, kde se chutné pivo vaří, je úžasný zážitek. Pro znalce, kdo ochutnal pivo z Pražského Hostivaru, ten ví. Pro více informací o pivovaru a restauraci Trautenberk naleznete zde.

Pekárna s teplým pečivem

Také je zde nově otevřená pekárna pana Martina Uhera, kde si můžete zakoupit ještě teplé pečivo, přímo z pece, připravované z regionálních surovin. Pekárna funguje i jako obchod se smíšeným zbožím.

Koupání v sudech

Pokud si budete chtít odpočinout od lyžování, můžete si zahrát bowling v blízké chatě s názvem Restaurace Bowling Malá Úpa. Zde je i možnost venkovního koupání ve vyhřívaných koupacích sudech pro 5 osob.

Na Polské straně asi 20 km od státní hranice je velmi oblíbený akvapark ve městě Karpacz. Od naší chalupy je to ke hranici zhruba 600 m. Takže plavky s sebou!

Wellness

Wellness Bouda Malá Úpa má kapacitu až 25 osob. Jsou tam k dispozici následující zařízení:

 • Plavecký a relaxační bazén o délce 11 metrů, šířce 4 metry a hloubce 1,5 metrů.
 • Whirlpool pro 9 osob.
 • Aromatická bio sauna kombinovaná s finskou saunou pro 8 osob.
 • Tato bio sauna je vytápěna na 65 °C, v případě přání je možné zvednout teplotu na úroveň finské sauny což je u nás až 90 °C.
 • Parní sauna pro 8 osob.
 • Zážitková sprcha pro 1 osobu.
 • Kneippův chodník pro 1 osobu.
 • Fitness room pro maximálně 10 osob.

Výlety pěšky a na kole

V letních měsících doporučuji sedmikilometrový pěší výlet na Sněžku. V polovině cesty se můžete před závěrečným stoupáním občerstvit v chatě Jelenka, než se vydáte na vrchol. Cestou zpět můžete využít lanovku ze Sněžky do Pece pod Sněžkou.

Okolí je také zajímavé pro vyznavače cykloturistiky. Můžete se jet třeba podívat na vrak havarovaného německého vojenského letadla Junkers u Kostela, nebo i dále na Lysečinské boudy, nebo do Dolní Malé Úpy. Naše chata nabízí uzamykatelný prostor pro uskladnění kol.

Jestli nejste zrovna nadšený cyklista, můžete okolí projít pěšky, podívat se do lesa na houby, nebo třeba navštívit cestou některou restauraci a ochutnat i místní speciality. Pro děti jsou většinou před těmito restauracemi dětská hřiště s houpačkami, trampolínou apod. Děti jistě také zaujme Pohádková stezka, po které se vypraví po stopách krkonošských pohádek.

Umění a kultura

Pro milovníky nejen přírody, ale i umění a kultury bude jistě zajímavé navštívit galerii Celnice, nejvýše položenou galerii v Čechách. Leží ve výšce 1.050 m. n. m. a slouží jako kulturní a komunitní multimediální centrum. Galerie pořádá výstavy fotografií, cestovatelské přednášky, přednášky o přírodě od KRNAPu a mnohé další kulturně sociální počiny z Čech i Polska.

Ten, kdo si naopak užívá historii a tradice, neměl by vynechat Kostel sv. Petra a Pavla, který je chráněnou kulturní památkou. Nedaleko Sněžky můžete navštívit Šímovy chalupy, které jsou vesnickou památkovou zónou.

Pro více informací a další inspiraci na aktivity v okolí navštivte prosím webové stránky obce Malá Úpa, kde naleznete nejen info o aktuálních probíhajících akcích, tipy na výlety, ale i informace o půjčovnách apod.