Nově zrekonstruovaná roubená chata

Krásné prostředí Krkonoš - Malá Úpa

Stylově vybavené ubytování vč. WIFI

Vaši mazlíčci jsou vítáni


Tipy na výlet a zajímavosti v okolí chaty „U Studánky“ v Horní Malé Úpě

Sjezdovky a skibus zdarma

Většina hostů v zimní sezóně nejspíše využije svůj pobyt k lyžování. Nejblíže chalupě je sjezdovka „Pomezky“ s délkou 1000m, vzdálenější potom sjezdovka „U Kostela“ s délkou 1200m. Sjezdovky jsou dle obtížnosti označené jako červené, ve spodní části potom modré. U obou sjezdovek jsou i menší vleky pro děti a méně zdatné lyžaře a lyžařské školky. Mezi oběma sjezdovkami projíždí v cca 10 minutových intervalech pro lyžaře skibus zdarma. Přímo na sjezdovkách jsou i restaurace, kde se můžete ohřát a občerstvit. V roce 2018 bude zprovozněna i nová sjezdovka s vlekem, která bude končit přímo pod naší chatou.

Pivovar pro znalce piva

V letošním roce byl v centru obce otevřen úplně nový Pivovar Trautenberg. Ve vzorkové prodejně si můžete zakoupit několik druhů velice chutného piva s různým obsahem alkoholu. Pro znalce, kdo ochutnal pivo z Pražského Hostivaru, ten ví.

Pekárna s teplým pečivem

Také je zde nově otevřená pekárna pana Martina Uhera, kde si můžete zakoupit ještě teplé pečivo, přímo z pece, připravované z regionálních surovin./ žádné zmražené polotovary/. Pekárna funguje i jako obchod se smíšeným zbožím.

Koupání v sudech

Pokud si budete chtít odpočinout od lyžování, můžete si zahrát bowling v blízké chatě s názvem Restaurace Bowling Malá Úpa. Zde je i možnost venkovního koupání ve vyhřívaných koupacích sudech pro 5 osob.

Na Polské straně asi 20km od státní hranice je velmi oblíbený akvapark ve městě Karpacz. Od naší chalupy je to ke hranici zhruba 600m. Takže plavky s sebou.

Wellness

Wellness Bouda Malá Úpa má kapacitu až 25 osob. Jsou tam k dispozici následující zařízení:

  • Plavecký a relaxační bazén o délce 11 metrů, šířce 4 metry a hloubce 1,5 metrů.
  • Whirlpool pro 9 osob.
  • Aromatická bio sauna kombinovaná s finskou saunou pro 8 osob.
  • Tato bio sauna je vytápěna na 65 °C, v případě přání je možné zvednout teplotu na úroveň finské sauny což je u nás až 90°C.
  • Parní sauna pro 8 osob.
  • Zážitková sprcha pro 1 osobu.
  • Kneippův chodník pro 1 osobu.
  • Fitness room pro maximálně 10 osob.

Výlety pěšky a na kole

V letních měsících doporučuji sedmikilometrový pěší výlet na Sněžku. V polovině cesty se můžete před závěrečným stoupáním občerstvit v chatě Jelenka, než se vydáte na vrchol. Cestou zpět můžete využít lanovku ze Sněžky do Pece pod Sněžkou.

Okolí je také zajímavé pro vyznavače cykloturistiky. Můžete se jet třeba podívat na vrak havarovaného německého vojenského letadla Junkers u Kostela, nebo i dále na Lysečinské boudy, nebo do Dolní Malé Úpy. Naše chata nabízí uzamykatelný prostor pro uskladnění kol.

Jestli nejste zrovna nadšený cyklista, můžete okolí projít pěšky, podívat se do lesa na houby, nebo třeba navštívit cestou některou restauraci a ochutnat i místní speciality. Pro děti jsou většinou před těmito restauracemi dětská hřiště s houpačkami, trampolínou apod.

01 02 03